Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Aktualności

 

 

 

 

 

Jasełka "Czwarty Król"

W niedzielę 12 stycznia w Szkole Podstawowej w Toporzysku z bożenarodzeniowym przesłaniem dla mieszkańców Gminy Jordanów wystąpiły dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego „Szansa na sukces” oraz inni uczniowie szkoły podstawowej w Toporzysku, prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był m. in. św. Józef, Maryja, pasterze i aniołowie. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od kilku tygodni, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, tym bardziej, że poza nauką tekstu, dzieci uczyły się też śpiewać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana.

Jasełka w wykonaniu dzieci. wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem, podbiły serca publiczności. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia. Zgodnie z wielowiekową tradycją dzieci przygotowały piękne misterium bożonarodzeniowe ukazujące wydarzenia z Betlejem.

Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem p. Eugenii Knapczyk – dyrektor szkoły w Toporzysku oraz Kierownika GOPS w Jordanowie – p. Marka Stachurskiego.

Scenariusz i scenografię opracowała p. Renata Gałka wraz z Joanną Szpak.

Muzykę opracował p. Marek Kijanka.

Oprawę fotograficzną jasełek przygotowała p. Anna Działek.

Więcej zdjęć w Galerii