Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Aktualności

Wznowienie działalności Placówki Wsparcia Dziennego w Gminie Jordanów „Szansą na sukces”


Z radością informujemy, że wznowieniu ulega działalność Placówki Wsparcia Dziennego w Gminie Jordanów „Szansą na sukces”. Do chwili obecnej działalność wychowawców z Placówki odbywała się w formie zdalnej. Wychowawcy z miejscowości Toporzysko i Łętownia wspierali dzieci w wypełnianiu przez nich zadań, ćwiczeń. Służyli pomocą nie tylko wychowankom ale również ich rodzicom/opiekunom prawnym odciążając ich w kwestii nauczania ich dzieci. Od 25 maja władze centralne umożliwiły wznowienie w formie stacjonarnej działalności m. in. placówek wsparcia dziennego – w Gminie Jordanów wspomniane placówki wznowią działalność od 2 czerwca.

 

W związku z przeciwdziałaniem szerzeniu się zakażeń SARS-CoV-2 Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia oraz Państwową Inspekcją Sanitarną przygotowało rekomendacje dotyczące zasad funkcjonowania i sposoby postępowania w placówkach wsparcia. W obecnej sytuacji epidemicznej konieczne jest odpowiednie przygotowanie pomieszczeń i wyposażenia zgodnie z wytycznymi wskazanymi w rekomendacjach. Dla Gminy Jordanów szczególnie ważne jest odpowiednie zabezpieczenie nie tylko wychowanków Placówki, ale także wychowawców prowadzących zajęcia. W związku z tym przygotowano i wdrożono „Procedury i zalecenia dotyczące funkcjonowania Placówki Wsparcia Dziennego w Gminie Jordanów Szansą na sukces w związku z wprowadzeniem w kraju stanu epidemicznego”.

 

Prosimy rodziców/opiekunów prawnych, którzy zainteresowani są udziałem dzieci w zajęciach w Placówce o zapoznanie się z procedurami i zaleceniami stanowiącymi załącznik nr 1

 

Prosimy również o wypełnienie zgody, oświadczenia i deklaracji przed przystąpieniem dziecka do zajęć – załącznik nr 2

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Kierownikiem PWD

Tel: 18 26 75 369

 

 

 

 

 

Jasełka "Czwarty Król"

W niedzielę 12 stycznia w Szkole Podstawowej w Toporzysku z bożenarodzeniowym przesłaniem dla mieszkańców Gminy Jordanów wystąpiły dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego „Szansa na sukces” oraz inni uczniowie szkoły podstawowej w Toporzysku, prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był m. in. św. Józef, Maryja, pasterze i aniołowie. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od kilku tygodni, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, tym bardziej, że poza nauką tekstu, dzieci uczyły się też śpiewać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana.

Jasełka w wykonaniu dzieci. wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem, podbiły serca publiczności. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia. Zgodnie z wielowiekową tradycją dzieci przygotowały piękne misterium bożonarodzeniowe ukazujące wydarzenia z Betlejem.

Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem p. Eugenii Knapczyk – dyrektor szkoły w Toporzysku oraz Kierownika GOPS w Jordanowie – p. Marka Stachurskiego.

Scenariusz i scenografię opracowała p. Renata Gałka wraz z Joanną Szpak.

Muzykę opracował p. Marek Kijanka.

Oprawę fotograficzną jasełek przygotowała p. Anna Działek.

Więcej zdjęć w Galerii